kujunduselement

1      Müügitingimuste kehtivus

1.1     Müügitingimused kehtivad Astu Aeda veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Kaarleek OÜ Astu Aeda (edaspidi Veebipood) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.

Astu Aeda (veebipoe nimetus ja domeen)
info@astuaeda.ee
5564 0054

Kaarleek OÜ (Veebipoe omanik)
Reg. nr 14819778
IBAN EE40 4204 2786 1266 2004

1.2     Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

1.3     Veebipood jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel https://astuaeda.ee/muugitingimused/

2      Hinnainfo

2.1     Kõik Veebipoes toodud hinnad on eurodes. Veebipoe omanik ei ole KM-kohuslane.

2.2     Ostud edastatakse e-maili teel ja transporditasu ei lisandu.

2.3     Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (kolm päeva pärast tellimuse vormistamist).

2.4     Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Tarbija ja Veebipoe vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.

2.5     Veebipood jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel https://astuaeda.ee/e-pood/

3      Tellimuse vormistamine

3.1     Toote kvaliteedi, kasutatud vormistuse ja rajamise lahendusega tutvumiseks telli eelnevalt tasuta tootenäidised IDEE või SKEEM. Nii saad kohustuste vabalt veenduda, et pakutav toode vastab oma sisult ja ülesehitusel sinu ootustele ja vajadustele. 

3.2     Tutvu enne toote ostukorvi lisamist toote kirjelduse ja lisainfoga toote juures, mis aitab teil veenduda, kas tootekomplekt sisaldab just sinule vajalikke faile istutusala rajamiseks. Loe toodete kategooriate ja tootekomplektide kohta lisaks ‘Toote ostmine’.

3.3     Lisage soovitud toode(d) ostukorvi vajutades nuppu ‘Lisa korvi’.

3.4     Kinnitame, et hoiame sinu isikuandmete turvalisust ja ei edasta neid kolmandatele osapooltele, kui seadusest ei tulene teisiti. Loe täpsemalt ‘Privaatsustingimused‘.

3.5     Ostukorvis saad lisada sooduskupongi enne ‘Tellimust vormistama’ nupu vajutamist. Kupongi lisamiseks pead olema määranud küpsiste kasutamise nõusoleku valikud, et ‘Kas sul on kupong?’ tekst muutuks aktiivseks ja klikitavaks.  

3.6     Küpsiste valikute aken kuvatakse lehe allservas ja on nähtav seni, kuni olete küpsistega nõustunud või määranud ära oma eelistused. Küpsiste nõusoleku eelistusi saate alati muuta ekraani vasakul allservas oleval pisikesel rohelisel ikoonil ‘Nõusolekueelistused’. Loe täpsemalt ‘Privaatsustingimused‘.

3.7     Tellimuse vormistamiseks vajuta ostukorvis ‘Tellimust vormistama’ nupule. 

3.8     Tellimuse vormistamise lehe alguses on samuti võimalik lisada sooduskupong, kui see jäi eelmisel lehel lisamata. Tekst ‘On sul kupong? Kliki siia, et sisestada oma kood muutub aktiivseks ja klikitavaks pärast küpsiste kasutamise nõusoleku valikute tegemist.  

3.9     Tellimuse vormistamise lehel täida arvelduse andmetes tärniga nõutud andmeväljad. Kui soovid arvet ettevõtte nimele, täida ettevõtte nimelahter. Telefoni numbri lisamine on valikuline. 

3.10     Seejärel vajuta akna allservas nuppu ‘Edasi makset vormistama’.

3.11     Tellimuse eest saab e-poes tasuda Montonio pangalinkide kaudu. Panga valimiseks kliki sobiva panga ikoonil.

3.12     Kui pangatehing katkeb või tekib muu tõrge, siis ära muretse, sinu tellimus ei lähe kaduma! Kirjuta meile info@astuaeda.ee või saada SMS numbrile 5564 0054 ja saame kontrollida, kas tehing toimus pangas või on katkestatud.

3.13     Ära enne meie vastust makset korda, et ei toimuks topelt ülekannet. Saadame sulle pärast tehingu kontrollimist ostuarve, kui pangas tehingut ei toimunud. Saad arve alusel teostada ülekande Veebipoe pangakontole IBAN EE404204278612662004. Pärast makse laekumist Veebipoe pangakontole, saadame sulle toote failid meilile.  

3.14     Tutvu müügitingimustega ja nendega nõustumisel lisage linnuke märkeruutu ‘Olen lugenud ja nõustun veebilehe müügitingimustega *‘.

3.15     Vajutades nuppu ‘Edasi maksma’, tekib Tarbijal maksekohustus Veebipoe ees. Müügitingimustega mittenõustumisel kahjuks tellimust edasi vormistada ei saa.

3.16     Vormistage valitud pangas pangamakse ja tehingu õnnestumisel suunatakse teid tagasi Astu Aeda veebipoodi ning kuvatakse ekraanil sooritatud tehingu info. 

3.17     Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse automaatselt. Tellimuse vastuvõtmise kohta saabub peale makse teostamist sinu e-posti aadressile kiri ‘Oleme tellimuse #(tellimuse nr) Astu Aeda e-poest kätte saanud ja asusime seda töötlema’.

4      Müügilepingu jõustumine

4.1     Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Kaarleek OÜ pangakontole.

4.2     Kauba müügilepinguga kohustub Veebipood andma Tarbijale üle olemasoleva Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub Veebipoele tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.

4.3     Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse 3 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest. Tellimuse tühistamisest teavitatakse Tarbijat meili teel.

5      Kohaletoimetamine

5.1     Pärast müügilepingu jõustumist saadetakse tellitud Kaup ja arve Tarbija meiliaadressile hiljemalt 1 ööpäeva jooksul. Saabuva meili pealkiri on ‘Leiad siit tellitud toote FAILID! Sinu tellimus #….. Astu Aeda e-poest’.

5.2     Kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Veebipoe pangakontole.

5.3     Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb Tarbijal olla hoolas ning tellimuse vormistamise andmetes esitada tõele vastav ning kehtiv e-posti aadress.

5.4     Kui eelnevalt näidatud pealkirjaga e-maili pole sinu meilile saabunud 1 ööpäeva möödudes, palun kirjuta kohe meiliaadressile info@astuaeda.ee või saada SMS tel 5564 0054. Ära unusta lisada tellimuse numbrit. Telefonile ei pruugi me vastata, pidades silmas käesoleval ajal pidevalt toimuvaid nn. õngitsus- ja petukõnesid.

6      Tagastamisõigus ja pretensioonide esitamise kord

14-päevane taganemisõigus

6.1     Astu Aeda veebipoest kehtib 14-päevane lepingust taganemise õigus. Tarbijal on õigus sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul (VÕS § 56 lg 1). Toote tagastamisel ei mängi rolli asjaolu, et toode oli ostu hetkel allahinnatud.

6.2     14-päevane tagastamise tähtaeg algab e-kirja saabumisest Tarbija e-mailile tootefailide allalaadimise linkidega.

6.3     Kui Tarbija edastab Veebipoele taganemisavalduse tähtaja jooksul, loetakse tarbija lepingust taganenuks.

6.4     Kui Tarbija kasutab taganemisavalduse edastamiseks Veebipoe kontaktivormi, saadab Veebipood Tarbijale kinnituse taganemisavalduse kättesaamise kohta (VÕS § 56 lg 24).

6.5     Tarbija ei pea kasutama taganemisavalduse tegemiseks Veebipoe kontaktivormi ja võib selle edastada vabas vormis meiliaadressile info@astuaeda.ee.

6.6     Lepingust taganemist ja tähtaegu peab tõendama Tarbija (VÕS § 56 lg 25).

6.7     Kui tarbija lepingust taganeb, tagastatakse talle tema poolt tasutud ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul taganemisteate jõudmisest ettevõtjani
(VÕS § 561lg 1).

6.8     TsÜS § 135 lg 1 järgi algab tähtaja kulgemine järgmisel päeval pärast selle kalendripäeva või sündmuse saabumist, millega määrati kindlaks tähtaja algus, kui seadusest või lepingust ei tulene teisiti.

6.9      Astu Aeda veebipoest ostetud tooted on digitaalsed ja kui Tarbija on alustanud toote failide allalaadimist e-mailist, siis sellest hetkest alates ei kehti tootele enam seadusest tulenev 14-päevane tagastamise tähtaeg.

Pretensioon

6.10     Tarbijal on õigus esitada pretensioon, kui asjal on . Näiteks, kui selgub, et on ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus (puudus). Kui Veebipood ei ole saatnud tellitud toodet või toode ei vasta e-kaupluses olnud kirjeldusele või kui tootel ilmneb viga. Tarbijal on seadusest tulenev pretensiooni esitamise õigus (VÕS § 218 lg 2). 

6.11     Asja puuduse ilmnemisel peab Tarbija hiljemalt kahe kuu jooksul sellest Veebipoodi teavitama ehk esitama
pretensiooni (VÕS § 220 lg 1). Toote või tellimusega seotud pretensioonid palume esitada kirjalikult meiliaadressil info@astuaeda.ee

6.4    Pretensioonis palun märkida:
          1. Tarbija nimi ja kontaktandmed;
          2. Pretensiooni esitamise kuupäev;
          3. Toote puudus;
          4. Veebipoele esitatav nõue;
          5. Tuua välja viited tehingu sooritamise või garantiid tõendavale dokumendile või lisada nende koopiad
pretensioonile (nõuded pretensioonile TKS § 24 lg 3, 4).

6.5     Veebipood vastab Tarbija kirjalikule pretensioonile 15 päeva jooksul (TKS § 24 lg 5). 

7      Vääramatu jõud

7.1       Veebipood ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Veebipood  ei saanud mõjutada või ette näha.

8      Isikuandmete töötlemine

8.1       Tarbija annab Veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda Tarbija isikuandmeid (nimi, e-postiaadress), mille abil toimetatakse tellitud kaup Tarbijani.

8.2       Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik müüja ettevõtlusega seotud kohustuste täitmiseks seadustest tulenevalt või kauba kohaletoimetamiseks.

8.3       Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui Tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku uudiskirjaga liitumisel.

8.4       Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Tarbija personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Veebipoel ligipääs.

9     Vaidlustamine ja lahendamine

9.1       Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel.

9.2       Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Tarbijal kui Veebipoel õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijavaidluste komisjoni poole.

9.3       Komisjoni menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada kliendi ja Astu Aeda vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Kliendi kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostukorv
Scroll to Top